Kontaktujte nás: +420 412 879 006 | info@ep-forklifts.cz
0 Kč

Inovácia je kľúč
k úspechu spoločnosti EP.
Máme globálny tým 100 inžinierov,
ktorí neustále vyvíjajú a inovujú 
všetky naše výrobky.

Servis a služby
- 2 roky záruka
- 24 hodín pre objednávky náhradných dielov
- krátké dodacie lehoty
- online technická podpora

Čo zaručuje bezpečnosť lithium ion batérie?
Nahliadnite s nami do Battery Management Systemu
21.2.2018 / NOVINKY
 
Lithium-iontové batérie sú najväčším trendom v oblasti manipulácie s materiálom. Li-Ion batérie ponúkajú mnoho výhod: vyšší výkon, extrémne krátké doby nabíjania a bezúdržbové použitie.
Ako zariadenie EP zajisťuje bezpečnosť a dlhú životnosť lithium-iontových batérií? Lithium-iontové akumulátory EP Equipment sú vybavené vlastným vyvynutým systémom BMS - Battery Management System, ktorý zaisťuje najdlhšiu životnosť baterií a bezpečné používanie. V tomto článku vysvetlíme dôležitosť BMS pre batériu a vozík.

Dôležitou súčasťou lithium-iontovej technológie je systém správy batérií. Prečo?

Úlohou BMS je sledovať stav batérie a riadiť vstupný a výstupný obeh medzi vozíkom a nabíjačkou.

Všetci sme počuli príbehy o lithium-iontových akumulátoroch, ktoré sa vznietili. Príčina je prehriatie, väčšinou pri nabíjaní. Nestačí mať dobrú nabíjačku, aby sa tomu dalo zabrániť. Systém BMS komunikuje s batériou, vozíkom a nabíjačkou a priebežne sleduje teplotu. Systém BMS sa rozbehne, ked je teplota príliš vysoká.

Životnosť lithium-iontovej batérie silne závisí na prevádzkových podmienkach. Príliš teplé alebo príliš studené prostredie skracuje životnosť batérie. Preto BMS zabraňuje prehriatiu batérie behom používania. Ale BMS robí ďaleko viac: Nabíjanie je optimalizované a cykly nabíjania a vybíjania sú uložené v pameti. Potenciál lithium-iontovej batérie je tak maximálne využitý.

Spoločnosť EP Equipment navrhuje svoje vozíky v závislosti na možnostiach baterií a na základe filozofie spoločnosti tak, aby vozíky boli jednoduché, kompaktné a efektivne. Vozík EPT 12 EZ sa tak v minulom roku stal nejpredávanějším vozíkom na svete. Vlastný vývoj a výroba vlastních vozíkov, batérií a regulátorov batérií tak zaisťuje spoľahlivú a konzistentnú kvalitu, bezpečné a efektivne použitie.

Pokiaľ si plánujete zaobstarať nový elektrický paletový vozík Li-Ion, uistite sa, že má systém BMS. Ak chcete mať istotu bezpečnej prevádzky, kúpte lithium-iontový paletový vozík EP Equipment!

Separator

Získali sme ocenenie „Red dot award“ za design a sme držitelia asi 200 designových a užitných patentov. - EP Equipment

Služby

Služby EP SERVIS zaišťuje

Predpísané servisné prehliadky v počte a štruktúre odpovedajúce danej prevádzkovej záťaži
Celkové opravy (repasy) plošinových vozíkov a ťahačov vrátane kompletnej výmeny mechanicky namáhaných súčiastok, motoru a nového laku
Pozáručné opravy každej manipulačnej techniky renomovaných výrobcov
Technické kontroly
Revízie plynových zariadení
Výroba hydraulických hadíc